Що нового принесе 2018 рік у інтернет-маркетинг? Які тренди 2017 року перенесуться і на наступний рік?

Важливо відстежувати всі нові віяння, щоб встигати адаптуватися до них і не відставати від конкурентів. Гугл як і раніше тримає курс на підвищення у видачі максимально якісних сайтів. Це вступив в дію алгоритм Google Fred. Сайти з недостатньо якісними сторінками будуть знижуватися в пошуку. Тепер сайтам вигідніше не вкладатися в якісний і корисний для користувачів контент, а створювати цікаві лонгріди LSI.
Тепер якщо ваш сайт у видачі на 3 місці, але саме на ньому користувач знайшов потрібну інформацію і пробув на ньому досить довго, то велика ймовірність того, що сайт підніметься у видачі пошукової системи.


Залишаться актуальними правильно написані мета теги, відсутність технічних помилок, і звичайно ж набирають обертів поведінкові фактори в SEO.

Купівля посилань віджила своє, і вже не дає того приросту, як це відбувалося раніше . Але якісні актуальні посилання на хороших ресурсах все ж потрібні, тому при комплексному просуванні без посилань ніяк. Якщо у вашому інтернет магазині мало товарів, то ніяка кількість беклінків не допоможе вам вибитися в топ. А контент виходить на чільні позиції і не збирається відступати.

Також зростає роль мобільних пристроїв і користувачі все частіше і охочіше купують, роблять різні транзакції саме з мобільних.

Принцип Mobile first теж набирає обертів, мобільна адаптація сайтів відіграє важливу роль в ранжуванні сайтів - саме доброзичливим до мобільних пристроїв сайтам віддається перевага.

Не забуваємо також про аналіз і корекцію фрагментів, їх правильне відображення . Адже чим більш привабливий сниппет - тим більше шансів що на нього будуть кликати.


Ще одна тенденція, яку важко назвати трендом - це скорочення органічної видачі за рахунок того, що всі перші результати у видачі займають рекламні результати або ж результати від сайтів каталогів, агрегаторів.


Видача відео контенту в пошуковій видачі збільшує свою частку . Тепер користувачі інтернету воліють більше дивитися, замість читати.


Зменшення CTR видачі . Тепер багато функцій доступні вже зі сторінки пошуку, за рахунок впровадження розширених відповідей, калькуляторів, і додаткових блоків (наприклад перерахунок валюти, конвертація заходів вимірювання або видача відразу всього рецепта). І користувачам вже просто немає сенсу кликати і переходити на сайт - свою інформацію користувач вже знайшов.


А які тенденції помітили саме ви? Що змінилося у вашому світі інтернет маркетингу?