Аналіз конкурентів до запуску контекстної реклами. Як і навіщо його потрібно проводити?

У Вас є свій бізнес і ви хочете його масштабувати? Або можливо ви початківець в сфері бізнесу з хорошими ідеями, холодною головою і тверезим розумом, який точно знає чого хоче і що потрібно для успішного запуску власного бренду. Але, звичайно ж, будь-який хороший бізнесмен і керівник повинен пам’ятати, що завжди є конкуренти, які дихають в спину або ті, які вже перед вами. З появою і розвитком інтернету ведення бізнесу стало набагато простіше і легше, так як з’явилася хороша можливість запустити контекстну рекламу своєї продукції для певної аудиторії, але звичайно ж для того щоб не потрапити в халепу і не витратити багато грошей без вигоди для себе, спочатку потрібно провести аналіз конкурентів до запуску контекстної реклами, адже це значно полегшує подальше налаштування гугл реклами або ж реклами на платформі фейсбук. Також бажано проводить аналізи такого типу не тільки до початку налаштування реклами, але і під час, так як ваші конкуренти розвиваються разом з вами, шукають нові стратегії оволодіння аудиторією, адже кожен хоче зайняти місце під сонцем.

Кому це потрібно і навіщо це вам?

Аналіз конкурентів включає в себе:
 • Визначення конкурентів в контекстній рекламі;
 • Вивчення ключових слів і фраз конкурентів (якість і кількість);
 • Аналіз якості оголошень;
 • Оцінити посадкову сторінку;
 • Проаналізувати пропозиції для клієнтів, – тобто УТП (унікальна торгова пропозиція);
 • Аналіз контекстно – медійної реклами;
 • Бюджет конкурентів;
 • Статистика аукціонів в Google Ads

Для аналізу можна використовувати як платні так і безкоштовні платформи, наприклад:

 • se ranking;
 • serpstat;
 • semrush;
 • similarweb;
 • сервіс “Бібліотека реклами” від фейсбук.

1. Ключеві слова

Головне завдання на першому етапі, знайти наших конкурентів по контекстній рекламі.

Зазвичай аналіз конкурентів проводиться збираючи дані вручну, також можна використовувати автоматизовані програми і сервіси.

 

Розберемо способи докладніше:

Збір даних вручну

 

По-перше створюємо таблицю, куди буде зручно вносити дані, вписуємо назву всіх фірм-брендів конкурентів. Вибирати потрібно на основі конкуренції на ринку.

 

Допомога автоматизованих сервісів, розглянемо детальніше на прикладах:

 

Аналіз контекстної реклами варто почати з порівняння ключових слів, всіх можливих конкурентів. Саме за ключовими словами і фразами відбувається платний показ оголошень. Якщо ви не знаєте або не впевнені, чи всі ключові слова були використані або можна щось додати актуальне або унікальне, що зробить вашу рекламу більш насиченою і впізнаваною тоді пора перевіряти ключові слова і фрази, зробити це можна за допомогою різних програм.

 

Serpstat

 

Насамперед знайдемо конкурентів по домену.

Вводимо посилання на сайт конкурента в рядок пошуку (1).

Перед вами з’являється повний звіт: ключові фрази (2), PPC-аналіз (3), розподіл фраз по позиціях (4), піддомени (5), динаміка видимості (6), динаміка трафіку (7), динаміка ключових слів (8) , сторінки – лідери (9), конкуренти в пошуковій видачі (10), графік конкурентів (11).

 

Всі можливі ключові слова, які використовує фірма – конкурент можна побачити під цифрою 2 і 3.

Динаміка видимості показує нам успіх кількості показів в певний період часу, дня.

З рядка динаміки трафіку ми можемо дізнатися коли реклама була більш вдалою, а графік динаміки ключових слів – коли вони спрацювали найбільш вигідним чином.

Графік конкурентів показує найбільш і найменш успішні компанії – конкуренти, при наведенні на коло – позначає фірму ми можемо побачити його домен, кількість ключових слів і видимість.

Similar Web

 

Similar Web – це англомовний сервіс, який аналізує ваш сайт і сайти ваших конкурентів комплексно. Одним з головних плюсів цього сервісу є те, що можна проводити аналіз з усіх країн світу. У додатку є платні і безкоштовні функції.

Базові і прості функції – безкоштовні, якщо ж вам потрібна постійна статистика і моніторинг, тоді краще оформити підписку, такий формат роботи підходить для великих бізнесів. Але навіть завдяки деяким безкоштовним функцій можна отримати досить обширну інформацію про стратегію ваших конкурентів.

 

Інтерфейс даного сервісу досить простий, в пошуковий рядок так само вбиваєте домен конкурента і дивіться повну інформацію і статистичні дані.

Можна побачити в процентному співвідношенні:

 • кількість трафіку;
 • розподіл трафіку між платними і безкоштовними джерелами;
 • кількість ключових слів, які використовує конкурент.

Але, потрібно пам’ятати, що дані отримані тільки по трафіку з комп’ютера.

2. Заголовкі і тексти оголошень

Правильно написані заголовки і тексти оголошень – це ключ до гарного впливу на  користувача. Уважно ознайомтеся з пропозиціями своїх конкурентів, зауважте їх УТП (унікальна торгова пропозиція), можливо вони пропонують знижки, проводять якісь акції, розіграші, обов’язково порівняйте ціни. Можливо від кількості переглянутих ідей, у вас з’явиться своя власна унікальна пропозиція або стратегія.

 

Якщо хочете порівняти тексти оголошень за ключовим словом, введіть запит у пошуковому рядку, потім перейдіть в аналіз ключових слів і сервіс видасть вам можливу кількість подібностей або ж схожі слова – синоніми.

Якщо ж ви хочете переглянути оголошення всіх конкурентів окремо, тоді вводите домен конкурента в пошуковий рядок.

3. Історія оголошень

Іноді корисно заглядати і в історії оголошень ваших конкурентів, так як і звідти можна черпати натхнення, ідеї для залучення аудиторії. Також за допомогою такої інформації можна побачити, які оголошення тестувалися, і проаналізувати більш успішні для подальшого розвитку свого бренду.

4. Повнота оголошень

Також варто звернути увагу на повноту оголошення: чи заповнена віртуальна візитка, використовувані динамічні вставки, чи задіяні динамічні вставки. Проаналізуйте повністю всю вище перераховану інформацію і ще одна перевага у вас в кишені.

Повноту оголошень можна перевірити за допомогою сервісу.

5. Оцінка посадкової сторінки

При оцінці контекстної реклами дуже важливо вивчити посадкові сторінки конкурентів – це сторінка сайту, куди веде оголошення.

Потрібно уважно перевірити повноту, якість такої сторінки, релевантність, а також проаналізувати чим вона виділяється, це звичайний великий сайт або Лендінг (односторінковий сайт), зроблений під певний товар.

 

Можна швидко подивитися посадочні сторінки за допомогою сервісу.

Вводимо в пошуковий рядок домен сайту конкурента, вибираємо аналіз сайту – аналіз домену – PPC – аналіз – посадочні сторінки і отримуємо результат: перелік сторінок, куди ведуть оголошення конкурента, загальна кількість оголошень для кожної сторінки, а також кількість використовуваних ключових фраз, найефективніші ключові слова.

6. Контекстно - медійна реклама

Для перегляду медійної реклами найкраще використовувати спеціальні сервіси, так як її виявити складно. Завдяки таким даними ви можете дізнатися якого типу банери використовують ваші конкуренти, де їх розміщують і який мають результат.

Зі звітів сервісу ви можете дізнатися дуже цінну інформацію, наприклад:

  • чи використовує взагалі ваш конкурент медійну рекламу;
  • який трафік отримує;
  • які основні майданчики для розміщення задіяні.

7. Бюджет конкурентів

Відразу ж варто сказати, що точний бюджет конкурента дізнатися неможливо, на жаль. Всі сервіси, які показують ціну за клік, кількість трафіку, ґрунтуються лише на пошукових рекламних кампаніях в Google. Але рекламодавці не використовують одну платформу для створення реклами, наприклад дуже часто отримують трафік з соціальних мереж.

Але знати хоча б приблизний бюджет вже добре, в цьому може допомогти сервіс.

SpyFu

 

У сервісі SpyFu ви можете отримає повний приблизний звіт про бюджет конкурентів, а також дізнатися динаміку бюджету позитивна чи негативна, і таким чином ви будете знати в якому напрямку рухатися.

8. Статистика аукціонів в Google Ads

Після того, як ви запустили рекламну кампанію, можна подивитися в Google Ads, хто конкурує з вами, також можна порівняти вашу успішність в порівнянні з іншими.

Яку інформацію ми можемо отримати в звіті:

 

 • список сайтів з якими ви конкуруєте;
 • відсоток отриманих показів за певний період;
 • ступінь перетину, як часто ваша реклама перетинається з оголошеннями конкурентів;
 • частка позиції вище, як часто ваша реклама знаходиться над оголошеннями конкурентів або навпаки;
 • частка показів над результатами пошуку, наскільки часто ваше оголошення або оголошення конкурента показувалось вище.

Аналіз конкурентів в Facebook

1. Джерела трафіку

SimilarWeb

 

У розділі Social є інформація про те, скільки разів з соціальних мереж аудиторія перейшла на ваш сайт. Інформація такого типу дає нам розуміння в який бік рухатися і на яку сферу соцмереж опиратися.

2. Бібліотека реклами

 1. Бібліотека реклами – це власний міні – сервіс Facebook, де зібрані всі рекламні оголошення, які показуються зараз на платформі Facebook і Instagram. Він абсолютно безкоштовний, тому ви можете заглянути туди хоч зараз.

3. Підписка на конкурента

Ще один хороший спосіб дізнатися подробиці стратегії конкурента – підписатися на нього в соціальних мережах, зайти на сайт і вже через деякий час реклама конкурента з’явиться у вас перед очима в стрічці. Ви зможете аналізувати зовнішній вигляд, наповнення реклами і тд.

 

Підводячи підсумки, можна сказати, що дуже важливо уважно стежити за своїми конкурентами, вловлювати кожну дрібницю, аналізувати їх дії, збирати досвід і з отриманих знань робити свій бізнес ще краще, але потрібно вдосконалюватися кожен день, один раз не вийде.