Як оптимізувати показник відмов для landing-page?

Веб-сайт вашої компанії – це дієвий інструмент для просування вашого бренду. Тому дуже важливо регулярно вдосконалювати його, працювати над оптимізацією, стежити за статистикою. Особливу увагу під час аналізу статистики варто звернути на показник відмов. Показник відмов дає нам зрозуміти, наскільки релевантною є інформація на сайті пошуковим запитам, чи знаходить користувач відповіді на свої запитання на сайті.

У цій статті ми розповімо:

 • що таке показник відмов;
 • чому так важливо його оптимізувати;
 • різниця між багатосторінковим сайтом та лендинговою сторінкою і як це впливає на показник відмов;
 • гайд-інструкція як можна оптимізувати відсоток відмов за допомогою Google Tag Manager;
 • також покажемо реальний приклад роботи нашого digital-агентства ContextSisters із клієнтом.

Показник відмов – це співвідношення відвідувачів сайту, які залишили ресурс після перегляду першої сторінки та загальної кількості відвідувачів. Від нього залежить місце сайту в пошуковій системі.

Якщо порівняти багатосторінковий сайт та лендингову сторінку (односторінковий сайт), то для лендингових сторінок притаманний більш високий показник відмов. Це обумовлено тим, що клієнт зайшов на ресурс і знайшов усе, що йому потрібно і не затримуючись покинув сайт.

Наскільки глибоко проскролив ваш сайт відвідувач і який час у нього це забрало – часто використовується при аналізі контекстних ресурсів і дозволяє зробити висновки про те, чи цікавий ваш сайт та інформація на ньому вашим відвідувачам.

Не впадайте у відчай, навіть якщо відсоток показника відмов досить високий, його завжди можна знизити за допомогою Google Tag Manager, ось вам коротка, але робоча інструкція від РРС-фахівця ContextSisters.

1.Насамперед потрібно налаштувати відстеження скролінгу. Активуємо змінні з блоку “Прокручування”.

 

 • Scroll Depth Threshold – число, яке показує глибину прокручування.
 • Scroll Depth Units – одиниця виміру глибини скролінгу (піксель або відсоток).
 • Scroll Direction – напрямок прокручування, вертикально і горизонтально.
інструкція_1-_додаємо_змінні
 1. Налаштуємо новий тригер, що називається – глибина прокручування.

Налаштовуємо глибину вертикального прокручування, встановлюємо одиницю вимірювання глибини скролінгу – відсотки. Також можна налаштувати горизонтальне прокручування.

 1. Далі створюємо тег для надсилання даних до Google Analytics. Додаємо новий тег Universal Analytics з типом відстеження “Подія”.

4. Додаємо тригер до тега

 1. Опубліковуємо зміни.
 1. Перевіряємо нові налаштування у режимі реального часу.

Також хочемо показати вам, як за рахунок налаштування події на скролл ми зменшили показник відмов на прикладі клієнта нашого агентства.

Це результат показника відмов до налаштувань, він становить – 41,18%.

Після того, як ми додали події на скролл, результат перевищив очікування і склав – 16.40%, що навіть нижче за середній показник. Таким чином, клієнт залишився задоволений, адже його сайт рекомендується до перегляду, як ресурс з цікавою та потрібною інформацією. Задоволені і ми, оскільки змогли підвищити кількість конверсій. Після таких простих налаштувань, ваш сайт має всі шанси увійти в топ корисних ресурсів.