Зміни в роботі широкої відповідності ключових слів

Нещодавно, а саме в серпні 2019 року Google змінив деякі умови роботи модифікатора фразової та широкої відповідності. Відтоді ключові фрази почали відповідати на більшу кількість пошукових запитів. Такий результат отримали завдяки тому, що ключові фрази означали те ж саме, що і ключові слова. Вже у листопаді 2020 року Google повідомив, що буде рекомендувати компаніям з автостратегіями змінити тип відповідності ключових слів із фразового на широкий, якщо це збільшить ефективність просування.

Зміни фразової відповідності та модифікатора широкої відповідності в Google зазнали змін і в 2021 році. З лютого був змінений принцип за допомогою якого роблять ключові слова з фразовою відповідністю в рекламі Google. З квітня фразова відповідність доступна на наступних мовах: англійська, німецька, французька, голландська, іспанська, італійська, португальська, російська. У червні процес оновлення почнеться в усіх інших мовах. З липня ключові слова з модифікатором широкої відповідності та фразовою відповідністю будуть працювати однаково для всіх мов, тобто якщо у вас в акаунті залишаться ключові слова з модифікатором вони будуть працювати за принципом фразового відповідності.

Як такі нововведення вплинуть на подальшу роботу

Спеціалісти Google прийшли до висновку, що завдяки таким змінам буде простіше налаштувати точний таргетинг, а також збільшиться кількість показів для значної аудиторії. Потрібно взяти до уваги, що ключові слова з фразовою відповідністю тепер спрацьовуватимуть на більшу кількістю запитів, аніж раніше. Наприклад, ключове словосполучення з фразовою відповідністю “послуги клінінгової компанії”, як і раніше, буде охоплювати такі пошукові запити, як “доступні послуги клінінгової компанії”. Також будуть охоплені пошукові запити, які раніше враховувались лише при наявності модифікатора широкої відповідності, наприклад “послуги клінінгової компанії для організацій”. При оновленій фразовій відповідності порядок слів також впливає на показ реклами. Вона не буде з’являтися за запитами, в яких через різний порядок слів змінюється значення (наприклад, тим користувачем, який шукає “клінінгова компанія послуги”).

Як тепер працює модифікатор широкої відповідності

  • немає необхідності власноруч змінювати ключові слова з модифікатора широкої відповідності на фразову відповідність;
  • навіть якщо ви додаєте модифікатор широкої відповідності до групи слів у ключовому словосполученні, таке словосполучення буде працювати як фразова відповідність;
  • з липня не можна буде створювати нові ключові слова з модифікатором широкої відповідності;
  • існуючі ключові слова з модифікатором широкої відповідності будуть працювати так само, як і з фразовою відповідністю.
  • існуюче слово, можна змінити в “ключових словах з фразовою відповідністю”.

При наявності нових правилах існують деякі рекомендовані дії:

  • додавати слова лише з точно визначеною фразовою або широкою відповідністю;
  • слідкуйте за якістю трафіка;
  • обов’язково додавайте мінус – слова, для того, щоб ваше оголошення не показувалось по нерелевантним для вашого бізнесу запитам;
  • уважно слідкуйте за бюджетом, так як при використанні деяких ключових слів з фразовою відповідністю може збільшуватися трафік.

 

Після того, як зміни набудуть чинності, щоб вам було легше виявляти повторювані ключові слова в обох відповідностях – фразовій та точній. Google поновить рекомендацію “Видалити повторювані ключові слова”.