Статичний VS динамічний коллтрекінг. Що обрати для вашого проекту?

Останнім часом стає все популярнішим використання додаткових можливостей для відстеження результатів. Окрім звичних нам рекламних кабінетів, де є вся аналітика – кількість кліків, лідів, досвідчені фахівці також використовують коллтрекінг.

 

Коллтрекінг – це інструмент у сфері інтернет-маркетингу, який використовують для відстеження ефективності рекламних кампаній. Поділяється на статичний, динамічний та комбінований коллтрекінг.

 

Переваги коллтрекінгу:

 

  • чітке розуміння результатів різних каналів реклами;
  • підвищення якості обслуговування;
  • передача даних про дзвінки в інші системи, наприклад, Google Analytics або CRM компанії клієнта;
  • збирання всієї необхідної інформації про дзвінок: джерело, первинний дзвінок або повторний, гео, тип пристрою, браузер та інше.

Статичний коллтрекінг

Якщо ви хочете знати, яке з джерел реклами дало найбільше клієнтів, а яке жодного — вам потрібен статичний коллтрекінг. При цьому для окремих каналів реклами використовують різні підмінні номери. Коли потенційний клієнт переходить на сайт, вона бачить саме цей номер. Під час дзвінка відбувається переадресація на реальний номер компанії, але система коллтрекінгу співставляє дзвінок і рекламне джерело. У журналі дзвінків також відображаються додаткові дані: номер потенційного клієнта, аудіозапис дзвінка тощо.

 

Таким чином, проаналізувавши кількість та якість дзвінків, можна дізнатися, скільки з них закінчилися продажем. Ви оціните, який саме канал реклами працює краще.

Такий тип відстеження дзвінків підходить для компаній, які використовують лише офлайн-рекламу або лише один канал реклами в інтернеті. Наприклад, оголошення в газетах, флаєри, білборди або контекстна реклама для односторінкових сайтів-лендінгів.

Динамічний коллтрекінг

Якщо ви використовуєте контекстну та/або таргетовану рекламу в комплексі і хочете знати, за яким конкретно оголошенням і ключовим словом прийшов користувач, вам допоможе динамічний коллтрекінг.

 

Цей вид відстеження пов’язує дзвінок не з рекламним каналом, а з конкретною сесією окремих користувачів. Різним людям, які одночасно зайшли на сайт, показуються різні номери. Коли людина дзвонить за цим номером, система збирає дані про шлях клієнта від реклами до покупки.

 

Ви отримуєте більш поглиблену інформацію про джерело дзвінка. На скріншоті видно, що особливо добре спрацювало ключове слово “друк газети”.

Динамічне відстеження підходить компаніям, які розміщують онлайн рекламу, і їм треба чітко розуміти, який саме рекламний канал, кампанія або ключове слово призводять до звернень від клієнтів. Однак, цей вид коллтрекінгу зазвичай вимагає більшої кількості підмінних номерів, ніж статичний і коштує трохи дорожче.

Комбінований коллтрекінг

Це суміш статичного та динамічного коллтрекінгу. Для найважливіших каналів встановлюється динамічний, для інших — статичний коллтрекінг.

Такий вид коллтрекінгу використовують компанії, які одночасно розміщують і онлайн- і офлайн рекламу.

 

Наше digital агентство ContextSisters завжди пропонує клієнтам встановлення коллтрекінгу для відстеження ефективності реклами. Особливо ця послуга корисна тим, хто запускає як контекстну, так і таргетовану рекламу. Коллтрекінг – це ще одна можливість контролювати процес роботи, яка надає повний аналіз процесу продажу. І жоден клієнт не піде незадоволеним!