Топ 6 помилок при налаштуванні контекстної реклами

Кожен маркетолог хоче знати, який вид реклами краще використати для просування бізнесу клієнта. Фахівці активно займаються цим питанням на перших етапах розробки проекту. Найбільш зручними і вигідними вважаються таргетована і контекстна реклама. У цій статті ми будемо говорити про особливості контекстної реклами, розберемо переваги і недоліки, а також перерахуємо найбільш популярні помилки, які допускають PPC-фахівці-початківці під час налаштування контекстної реклами.

 

Контекстна реклама (КР) – це вид інтернет-реклами, яка показується користувачеві, коли він шукає в пошуковій мережі Google послуги або продукти, які рекламує бізнес.

 

Переваги:

  • швидкий результат;
  • прозорі умови оплати послуг;
  • доступна і широка оцінка ефективності (статистика);
  • велике охоплення.

 

Недоліки:

  • може бути дорогою (в залежності від категорії);
  • складно налаштувати окремі види кампаній;
  • потрібно постійно стежити за рекламною кампанією;
  • реклама працює, поки на акаунті є бюджет.

 

Отже, про головне, які часті помилки допускають PPC-фахівці під час налаштування контекстної реклами? Ми вибрали 6 найважливіших, про них і поговоримо.

1. Не використовувати швидкі посилання

Використання швидких посилань в оголошенні зручно для користувачів. Таким чином потенційний клієнт економить час, переходячи за посиланням в потрібний розділ. Також швидкі посилання підвищують CTR, що безпосередньо впливає на трафік і конверсію.

2. Не заповнювати мінус-слова

Прописувати мінус-слова дуже важливо, так як це допомагає зменшити нерелевантний трафік і не витрачати бюджет клієнта даремно. Потрібно постійно аналізувати списки пошукових запитів і поповнювати списки мінус-слів для отримання максимальних результатів.

3. Не налаштовувати часовий таргетинг

Ця функція допомагає орієнтуватися на режим потенційних клієнтів і економити бюджет. Ви можете налаштувати рекламну кампанію таким чином, що оголошення будуть показуватися в певні години, наприклад з 9 до 12 ранку. По-перше, бюджет буде розподілений більш раціонально. По-друге, майбутній клієнт побачить оголошення з більшою ймовірністю, так як з’явиться можливість сконцентруватися на часі, який приносить найбільшу кількість конверсій.

4. Не налаштовувати окремі кампанії для різних регіонів показу

Деякі фахівці запускають одну рекламну кампанію для показу в декількох регіонах – це неправильно. Краще створювати окремі кампанії для кожного регіону, підлаштовуючись під його особливості та розподіляючи бюджет.

5. Не застосовувати коллтрекінг

Коллтрекінг – це інструмент, який допоможе вам відстежувати телефонні дзвінки і оцінювати якість рекламної кампанії. Є статичний і динамічний коллтрекінг.

6. Не моніторити бюджет

Статистика показує, що тільки 40% фахівців стежать за бюджетом після запуску рекламної кампанії. Решта запускають рекламу один раз і чекають на ліди, при цьому не стежать за рівнем бюджету. Таким чином, гроші можуть швидко закінчитись, реклама зупиниться, а налаштувальник не встигне вчасно помітити проблему.

 

Ми розповіли про важливі помилки, які найчастіше допускають PPC-фахівці-початківці. Звичайно, у практиці їх набагато більше, але уважність допоможе уникнути більшості з них. З досвідом запускати рекламні кампанії стане простіше і легше, з’явиться більше ідей для оптимізації і поліпшення результатів. Можливо, незабаром, ви зможете поділитися з нами своїми спостереженнями та досвідом.