How to detect hidden data at the keyword level using Google Spreadsheets

TL;DR

Дані на рівні ключових слів не зникли, їх просто складніше виявити. За допомогою Google Таблиць можна об'єднати дані з Search Console і Google Analytics в таблиці, і ви будете мати основні ключові слова і показники взаємодії з посадкової сторінки разом (безкоштовно!). Це не ідеальні дані на рівні ключових слів, але за 7 кроків ви зможете побачити ключові слова, які ведуть на сторінку і показники органічного трафіку в одному місці. У доповненні до Google Analytics для Google таблиць, будуть підтягуватися показники органічного трафіку посадкової сторінки, і Search Analytics, на додаток до Таблицям будуть підтягуватися топові запити посадкової сторінки з Search Console. Потім використовуйте функцію ВПР і формули масиву, щоб об'єднати дані в новій вкладці, яка вміщує перераховані посадочні сторінки, клікабельні ключові слова і певні показники взаємодії.

Що ви маєте на увазі, коли говорите, що не знаєте які ключові слова привели до конверсії?

Зі зникненням даних на рівні ключових слів у Google Analytics, SEO-фахівці з усіх сил намагаються пов'язати стратегію ключових слів, щоб узаконити вимірні показники. Ми витрачаємо більшу частину нашого часу, ресурсів і дослідницьких робіт для того, щоб підібрати ідеальні ключові слова, які будуть тематично релевантними і будуть покращувати семантичну стратегію. Ми впевнені, що потрібно створити ідеальні метадані, позиціонувати основні ключові слова в потрібному місці в назві тега і інтегріроввать їх непомітно для користувача в мета дескріпшен, але що потім? Ми стежимо за видачею та метриками посадочних сторінок, але всі наші дані розділені, і ми змушені екстраполювати ідеї, засновані на обмеженому розумінні того, як наші теми насправді демонструються.


Є і хороші новини ... хоча! Дані на рівні ключових слів і раніше існують - їх просто складніше знайти, враховуючи структуру існуючих платформ. Якщо ви схожі на мене, - у вас є свої показники посадочних сторінок в Google Analytics, ваші дані за ключовими словами в Search Console і ваші теми ключових слів в задається вручну програмі (ймовірно Excel). З огляду на те, як Google Analytics експортує дані і спосіб, яким Search Console розділяє ключові слова і посадочні сторінки, і нюанси, які ви застосували до документа тим ключових слів - складно поєднати всі дані таким чином, щоб отримати всю важливу для вас інформацію в режимі реального часу і отримати можливість моніторингу даних.


Складно ... але не неможливо. Введіть: Google таблиці. За допомогою 7 простих кроків, ви можете згрупувати всі дані в одній таблиці, так, ви можете побачити тему ваших ключових слів, ключові слова з яких ви отримуєте кліки для видачі сторінок і будь-які органічні дані для певної сторінки (наприклад, показники взаємодії, конверсії, доходу і т.д.) - все в одному місці! Ви можете відстежувати можливості ключових слів в межах досяжності, незалежно від ключових слів, які ви хочете ранжирувати і які терміни і теми забезпечують більшу частину вашого доходу і конверсій. В кінці дня, всі ці роботи дадуть вам дієві метрики, які ви можете змінювати або контролювати за допомогою стратегії ключових слів. Це набагато простіше, ніж ви думаєте, і наступні кроки допоможуть вам почати роботу.


Дотримуйтесь цього гайду, щоб побудувати з стандартної Google таблиці, пов'язаної з Search Console, Google Analytics, і темою ваших ключових слів єдине місце з кількома сторінками; і потім вам буде простіше на вашому шляху зі створення автоматизованих таблиць, які дадуть вам більш повне уявлення про дані на рівні ключових слів!

Крок 1: Отримайте доповнення Google Analytics і Search Analytics для Таблиць

Доповнення Google Analytics дозволить вам підтягти будь-які дані з Google Analytics в вашу таблицю, а Search Analytics для Таблиць підтягне дані з Search Console. Витягаючи даних з цих двох джерел, буде мати ключове значення для з'єднання їх в звітах Search Analytics. Отже, у вас є нова відкрита таблиця і процес установлення, знайдені і встановлені Google Analytics і Search Analytics для таблиць - це повинно бути досить просто. Крім того, обидва доповнення безкоштовні.

Шаг 2: Создание отчетов Google Analytics

Після того, як ви встановили додаток Google Analytics, ви побачите «Google Analytics» в вашому меню. Наведіть курсор на Google Analytics і виберіть «Створити новий звіт», щоб почати роботу. Після цього, він з'являється в бічному меню, виберіть «Акаунт», «Властивості» і «Вид», - щоб отримати дані. Ви також зможете назвати ваш звіт (дивитися примітку нижче) і потім вибрати « Створити звіт ». На цьому етапі вам не потрібно переживати про показники та обсяги, це буде пізніше. Примітка: У кінці цієї статті, я дам вам шаблон, який ви можете використовувати, щоб об'єднати дані з Google Analytics і Search Analytics. Якщо ви хочете використовувати шаблон, переконайтеся, що ви назвали перший звіт « Торішні посадочні сторінки для органічного трафіку ». Я також пройдуся по формулам і функцій, використаним в цій статті, так що вам не доведеться покладатися на шаблон, але перелік в кожній вкладці повинен бути узгоджений, щоб використовувати мої точні формули. Існує багато можливостей, щоб перейменувати звіт і вкладки, так що не переживайте, якщо ви пропустите цю частину і назвете ваш звіт як-то по-іншому; просто знайте, що якщо в кінці шаблон не працює, ви повинні двічі перевірити назви вкладок. Крок 3: Налаштування звітів вашого Google Analytics

Крок 3: Налаштування звітів вашого Google Analytics

Вкладку «Конфігурація звіту» ви повинні бачити найпершої в таблиці; в цій вкладці ви можете налаштувати дані, які хочете підтягти. Я настійно рекомендую самостійно ознайомитися з функціоналом за допомогою просмотра этого короткого 5-минутного видео від Google, яка виступає оглядом про те, як створювати звіти за допомогою Google Analytics в Google Таблицях. Нижче перераховані поля, які використовуються для звіту, і ви можете знайти широкий огляд того, що всі ці поля означають і дані, які ви можете використовувати тут: https://developers.google.com/analytics/solutions/google-analytics-spreadsheet-add-on.

Примітка: Якщо ви віддаєте перевагу просто заповнити свою таблицю і прочитати детальну інформацію про кожну конфігурації пізніше, ви можете вставити комірки в вашу таблицю в комірку В5 (просто перевірте двічі, як це виглядає на скріншоті вище) і перейдіть до останнього абзацу в цьому розділі, відразу після Сегменти.

395daysAgo

365daysAgo

ga:sessions, ga:bounces, ga:goalCompletionsAll

ga:landingPagePath -ga:sessions

sessions::condition::ga:medium==organic

Назва звіту:

Назва, яке ви вкажете при створенні звіту. Воно може бути змінено, але, майте на увазі, що при запуску звіту, вкладка з вашим звітом буде використовувати цю назву.

Тип:

Цей елемент буде автоматично заповнювати «ядра» для вас, тобто витягають інформацію з Core Reporting API.

Вид:

Це буде також автоматично заповнюватися у вашому Profile ID, який ви встановили при створенні звіту.

Дата початку:

Для порівняння за останні 30 днів і 30 днів в минулому році, ми встановимо Дату Почала як 395daysAgo.

Дата закінчення:

Для порівняння цілих 30 днів в минулому році до повних 30 днів в цьому році, ми встановимо Дата закінчення як 365daysAgo

Метрики:

Це відноситься до параметрів, які ви хочете витягнути, і обумовлює стовпці, які ви бачите у вашому звіті. Для цього звіту ми хочемо переглянути сесії, скачки і досягнуті цілі, так що ми використовуємо параметри ga: sessions, ga: bounces, ga: goalCompletionsAll . Google має відмінний інструмент для пошуку можливих показників тут: (https://developers.google.com/analytics/devguides/reporting/core/dimsmets), якщо ви хочете протестувати що-небудь крім сесій, досягнутих цілей і стрибків.

Величини:

Це відноситься до тих величин, за якими ви хочете бачити конкретні показники; в даному випадку - це посадочні сторінки. Ми використовуємо посадочні сторінки в якості величини, оскільки це дозволить нам відповідати запитам посадочних сторінок Search Analytics і даними посадкових сторінок Google Analytics. Для того, щоб витягнути показники, обрані вище на цільовій сторінці, використовуйте ga: landingPagePath.

Сортування:

Google Analytics API за замовчуванням сортує результати в порядку зростання. Для мене більш цінним буде побачити топові посадочні сторінки в порядку убування, так я зможу швидше визначити, з яких сторінок ми отримуємо більше трафіку. Щоб так зробити, потрібно надрукувати «мінус» (-) перед показниками, які ви хочете розсортувати за датою: - ga: sessions . Ви можете дізнатися більше про сортування даних через Google Analytics API тут: https://developers.google.com/analytics/devguides/reporting/core/v3/reference#sort.

Сегменти:

Останнє поле, яке буде додано - це Сегменти, тому ми можемо розглядати тільки органічний трафік. Тут ви можете встановити нових відвідувачів з органічного пошуку або будь-якого спеціального сегмента, який ви створили в Google Analytics. Однак для цього звіту ми будемо використовувати сегмент органічного трафіку, який є стандартним у Google Analytics: sessions::condition::ga:medium==organic.

Як уже згадувалося, ми хочемо бачити органічний трафік на кожній сторінці за останні 30 днів, в порівнянні з минулим роком. Для цього нам потрібно створити два звіти: один з нашими даними за останні 30 днів і один з даними сесії для такого ж часового проміжку, тільки в минулому році.

Отже, дані за 2015 рік готові, тому просто вставте їх в стовпець С, перейменуйте Назва Звіту на « Посадочні сторінки для органічного трафіку цього року » і змініть дату закінчення на « вчора ». Двічі упевніться в правильності по скриншоту вище, перед тим, як рухатися далі.

Крок 4: Запустіть звіт Google Analytics

Вы запустите отчет, который только создали, выбрав «Запустить отчет» в дополнении к Google Analytics. Мы не будем рассматривать отчеты по расписанию в этой статье, но это иногда может быть полезно для запуска нужного вам отчета. Вы можете узнать больше о планировании отчетов здесь: https://developers.google.com/analytics/solutions/google-analytics-spreadsheet-add-on#scheduling-reports.


Якщо ви все робили правильно, ви повинні побачити це спливаюче вікно:

Якщо з якої-небудь причини ви побачите спливаюче вікно, яке говорить про те, що виникла помилка, то Google Analytics настільки хороший, що дозволить вам дізнатися, де саме була допущена помилка. Двічі перевірте ці сегменти (https://developers.google.com/analytics/devguides/reporting/core/v3/reference) і до тих пір, поки ви використовуєте правильне форматування, ви зможете вирішити будь-які проблеми.


Припустимо, що все пройшло за планом, і ви бачите таблицю, яка виглядає наступним чином:

Крок 5: Запустіть Search Analytics для звіту за таблицями

Запуск Search Analytics для звіту за таблицями насправді дуже простий. Натисніть на порожній таблиці (Таблиця 1), і на тому ж місці ви зможете запустити Google Analytics і відкрити бічну панель для Таблиць. Звідти ви будете встановлювати додаток і параметри для звіту. Будь-які показники, які я оновлюю, виділені на скріншоті, поданому нижче, але, якщо ви хочете згрупувати по запитом і сторінці , агрегувати по сторінці і вивести результати на дисплей в активній таблиці . За замовчуванням для Таблиць Search Analytics, виділяють інформацію за попередні 90 днів, але ви можете налаштувати параметри, щоб вибрати потрібні параметри для вашого сайту.

Якщо все працює правильно, ви побачите топові пошукові запити, лендінговие сторінки, кліки, перегляди, CTR і середні позиції в порядку убування за переходами. Перейменуйте Таблицю 1 на Search Console Data і ваша таблиця буде виглядати наступним чином.

Крок 6: Приберіть своє доменне ім'я з лендінгових сторінок Search Analytics

Сподіваюся, ви можете побачити, де це відбувається в даний час. У нас є одна вкладка з усіма даними з Search Analytics з посадкової сторінки, і одна з даними з посадкової сторінки Search Analytics, так що тепер залишилося з'єднати дані.


По-перше, нам потрібно просто видалити назву домену з даних Search Console. Ви помітите, в дані з Google Analytics підтягуються топові лендінговие сторінки, виключіть https://domain—name.com, и Search Console підтягне весь домен.


Таким чином, ми повинні відформатувати їх однаково, щоб об'єднати дані. Для цього вам необхідно запустити «знайти і замінити» на вашій Сторінці в колонці у вкладці Search Console в Google Таблицях і замінити https://domain-name.com без заміни (виключіть ім'я домену з URL)

Крок 7: Об'єднайте дані

Завантажте шаблон «Keyword Level Data» звідси. Цей шаблон має потрібні формулами, щоб підтягувати перегляди з посадочних сторінок протягом року, показники відмов і загальне число конверсії. Я також підключила Стовпець С як «таргінг ключові слова», щоб ввести всі терміни, які ви визначили для кожної сторінки.


Таким чином, ви можете побачити, що те, що ви таргетіруете схоже на те, що ви робите для видачі в Google. Після того, як шаблон запущений, скопіюйте вкладку з Даними по Ключовим словами в вашу таблицю.

Після того, як ви скопіювали таблицю, ви повинні побачити нову таблицю з вкладкою під назвою « Дані за ключовими словами ». Звідси виберіть вкладці « Дані за ключовими словами » і клікніть « Копіювати в».

Виберіть таблицю, яку ви створили з вашими даними, і скопіюйте вкладку з Даними за ключовими словами, яка з'явиться в кінці таблиці.

Якщо ви до цих пір робили все правильно, у вас вийде оновити свій URL, і дані будуть автоматично підтягуватися в шаблон для конкретних сторінок. При додаванні URL переконайтеся, в тому, що він не включає ім'я домена. Наприклад, якщо ви хочете переглянути дані для https://www.domain-name.com/products/, you would type / products / в осередку В6 і побачити заповнені дані. Також переконайтеся, що все узгоджено c завершальними Слеш між вашими даними з Google Analytics і даними з Search Console. Якщо у вас виникли проблеми з повторюваними структурами в URL, вам, можливо, доведеться трохи попрацювати з даними, щоб зробити структуру URL більш послідовної (і також ви повинні пофиксить це на стороні сервера!). Отримані вами результати повинні виглядати наступним чином:

Як працює шаблон?

Якщо ви зацікавлені в пошуку по більш ніж двом сторінкам, і насправді, це складається з більш функціонального звіту, ви ймовірно хочете зрозуміти які формули регулюють результати, так щоб ви могли розширити дані. У більшій частині шаблону використовується ВВР, щоб підтягти дані з таблиць Google Analytics. Якщо ви не знаєте, як працює ВВР, ви можете прочитати про це тут.

Колонку процентного зміни і колонку відмов за попередній рік розрахувати досить просто. Наприклад, відсоток змін в осередку G6 можна розрахувати, використовуючи = (E6-F6) / F6 і показник відмов в осередку I6 використовуючи = (H6 / E6) . Ви, напевно, вже знайомі з цими загальними функціями Excel. Складнішою формулою є формула масиву, яка використовується для підтягування ключових слів з Search Analytics.


У зв'язку з тим фактом, що ВПР зупиниться після першої партії, і ми хочемо побачити до 5 партій для запитів, ми використовуємо формулу масиву замість того, щоб підтягувати дані до 5 осередків.


Існують і інші функції, які будуть робити це, а також (підтягувати всі можливі партії в таблиці); однак, формула масиву унікальна тим, що вона дозволяє нам обмежити результати в п'яти рядках (в іншому випадку, якщо у вас є 10 партій на один термін, але 4 для іншого, ви не зможете структурувати вашу таблицю, яка показує кілька сторінок в одній вкладці ).


Ось формула масиву, яка використовується в комірці D6:

=ArrayFormula(IF(ISERROR(INDEX(‘Search Console Data’!$A$1:$B$5000,SMALL(IF(‘Search Console Data’!$B$1:$B$5000=$B$6,ROW(‘Search Console Data’!$A$1:$B$5000)),ROW(2:2)),1)),»»,INDEX(‘Search Console Data’!$A$1:$B$5000,SMALL(IF(‘Search Console Data’!$B$1:$B$5000=$B$6,ROW(‘Search Console Data’!$B$1:$B$5000)),ROW(2:2)),1)))


Ця формула дозволяє підтягнути кілька значень для значення B6, але також дозволяє формулою перемістити вниз і розширити дані до комірки D11. Формула масиву в осередку D11:

=ArrayFormula(IF(ISERROR(INDEX(‘Search Console Data’!$A$1:$B$5000,SMALL(IF(‘Search Console Data’!$B$1:$B$5000=$B$6,ROW(‘Search Console Data’!$A$1:$B$5000)),ROW(7:7)),1)),»»,INDEX(‘Search Console Data’!$A$1:$B$5000,SMALL(IF(‘Search Console Data’!$B$1:$B$5000=$B$6,ROW(‘Search Console Data’!$B$1:$B$5000)),ROW(7:7)),1)))


Ви можете дізнатися більше про формулах масиву тут, але воно виконується в Google Таблицях, і вони трохи відрізняються від Excel. Згідно з моїми дослідженнями, ця формула дає саме ті, результати, які я хотіла отримати (множинні збіги, контрольовані в певних наборах клітин), але, якщо ви знаєте, функції в Google Таблицях, які роблять щось подібне, не соромтеся поділитися в коментарях!

Висновок

Дані на рівні ключових слів не зникли! Google дає нам цінну інформацію про те, які терміни є провідними користувачами для наших сайтів - нам просто потрібно об'єднати дані значущим чином. Таблиці Google - це відмінний спосіб зв'язати різні API і безліч завантажених даних з різних джерел. Існують деякі обмеження в звіті Search Analytics (дивитися цей крутий пост від Russ Jones про деякі неточності, які він виявив у даних Search Console Search Analytics), тому, сподіваюся, ця невелика таблиця буде вас надихати на розширення даних і включення додаткових показників з Google Analytics, додаткових даних за переходами з Search Console, даних рейтингу , даних для трафіку, крім органічного і багато іншого. Не кажучи вже про те, що все це може бути сплановано, тому у вас можуть бути готові дані з Search Analytics і Google Analytics, коли ви відкриваєте таблиці і автоматизуєте практично весь процес. Ми не повинні використовувати інструменти типу Search Console і Google Analytics окремо, тільки тому, що вони існують. Експеримент зі способами комбінування даних самостійно для того, щоб отримати більш цінні перегляди.


Крім того, якщо вам це сподобалося, якщо щось не вийшло, якщо ви знаєте платні інструменти - ви робите це по-іншому, і якщо це має для вас значення - пишіть в коментарях. Мені б хотілося почути як інші SEO збирають інформацію про ключові слова і поліпшити цей процес з вашою допомогою!