What will the new year 2018 bring to Internet marketing? What trends in 2017 will be carried over to next year?

Важливо відстежувати всі нові віяння, щоб встигати адаптуватися до них і не відставати від конкурентів. Гугл як і раніше тримає курс на підвищення у видачі максимально якісних сайтів. Це вступив в дію алгоритм Google Fred. Сайти з недостатньо якісними сторінками будуть знижуватися в пошуку. Тепер сайтам вигідніше не вкладатися в якісний і корисний для користувачів контент, а створювати цікаві лонгріди LSI.
Тепер якщо ваш сайт у видачі на 3 місці, але саме на ньому користувач знайшов потрібну інформацію і пробув на ньому досить довго, то велика ймовірність того, що сайт підніметься у видачі пошукової системи.


Залишаться актуальними правильно написані мета теги, відсутність технічних помилок, і звичайно ж набирають обертів поведінкові фактори в SEO.

Купівля посилань віджила своє, і вже не дає того приросту, як це відбувалося раніше . Але якісні актуальні посилання на хороших ресурсах все ж потрібні, тому при комплексному просуванні без посилань ніяк. Якщо у вашому інтернет магазині мало товарів, то ніяка кількість беклінків не допоможе вам вибитися в топ. А контент виходить на чільні позиції і не збирається відступати.

Також зростає роль мобільних пристроїв і користувачі все частіше і охочіше купують, роблять різні транзакції саме з мобільних.

Принцип Mobile first теж набирає обертів, мобільна адаптація сайтів відіграє важливу роль в ранжуванні сайтів - саме доброзичливим до мобільних пристроїв сайтам віддається перевага.

Не забуваємо також про аналіз і корекцію фрагментів, їх правильне відображення . Адже чим більш привабливий сниппет - тим більше шансів що на нього будуть кликати.


Ще одна тенденція, яку важко назвати трендом - це скорочення органічної видачі за рахунок того, що всі перші результати у видачі займають рекламні результати або ж результати від сайтів каталогів, агрегаторів.


Видача відео контенту в пошуковій видачі збільшує свою частку . Тепер користувачі інтернету воліють більше дивитися, замість читати.


Зменшення CTR видачі . Тепер багато функцій доступні вже зі сторінки пошуку, за рахунок впровадження розширених відповідей, калькуляторів, і додаткових блоків (наприклад перерахунок валюти, конвертація заходів вимірювання або видача відразу всього рецепта). І користувачам вже просто немає сенсу кликати і переходити на сайт - свою інформацію користувач вже знайшов.


А які тенденції помітили саме ви? Що змінилося у вашому світі інтернет маркетингу?